GALERIA FILMÓW

 

Obozy dla dzieci i obozy młodzieżowe 2018

 

Nasze archiwum obozy dla dzieci zgromadziło już sporo klipów video dokumentujących atrakcje  w “Zaroślaku”

Prezentujemy filmy z kolonii począwszy od 2017 roku.

Pokaz walki samurajów. Zacięta walka spowodowała otwarcie okna czasoprzestrzeni do Japonii w czasach samurajów

Wspomnienie z Magicznych Wakacji II

W filmie zawarto cytaty z piosenki “O Zaroślaku”. Autorem tekstu jest obozowicz Zbyszek Pęśko a korektę zrobiła Adriana Kretkowska (słowa o braku prądu w Zaroślaku to tylko licencja poetycka)

Wspomnienie z Magicznych Wakacji I

W tym filmie również zawarto cytaty z piosenki “O Zaroślaku” (słowa o braku prądu w Zaroślaku to tylko licencja poetycka)

Występ teatru ognia SYNERGY ART

W 2017 roku odwiedzili nas również Indianie Catawba. Film przedstawia indiańskie zabawy

Zainteresowani mogą pobrać zdjęcia z filmu na komputer i ewentualnie wydrukować.

Kliknij tutaj: Dostęp do katalogu zdjęć
Obozy dla dzieci 2016 – przygoda z warsztatem teatralnym oraz ulubiony taniec turnusów – “Follow The Leader”

Kolejne wspomnienia z kolonii 2016 – nauka tańców średniowiecznych i pokaz walki Wikingów.

Letnie obozy dla dzieci 2016 – Zespół country Catawba.

Belgijka była najbardziej ulubionym tańcem w Zaroślaku 2016

 

WARSZTATY FLAMENCO W EKOLOGICZNEJ WIOSCE DZIECIĘCEJ “ZAROŚLAK” 24- 25. 07.2016. FLAMENCO LA PALOMA. Video opublikowane na youtube przez PEŃA FLAMENCA LA PALOMA

Obozy dla dzieci w Zaroślaku w 2015 roku zgodnie z programem obfitowały w różnego rodzaju zajęcia, warsztaty i atrakcje. Na każdym turnusie grano w gry planszowe, LARP-y (gry terenowe), chętni jeździli konno z instruktorami, brali udział w warsztatach ceramicznych (wyroby z gliny były wypalane i zabierane na pamiątkę). Niewątpliwą atrakcją były zajęcia i zabawy z Indianianami Huu-ska luta.

Obozy dla dzieci i obozy młodzieżowe 2015

W 2015 roku Obozy dla dzieci i młodzieży Zaroślak obchodziły 25-lecie. Z tej okazji wiaty udekorowano kolorowymi lampionami a na każdy turnus zamówiono 3 ogromne torty. W drugim turnusie jedną z atrakcji byli Wikingowie. Zaprezentowali oni historyczne gry planszowe z wielu stron świata oraz różne rodzaje konkurencji sprawnościowych. Na zakończenie dnia zaprezentowali sposoby walk wikingów w czasie ich wypraw. Niezapowiedzianą atrakcją było też oberwanie chmury nad Zaroślakiem. Był to prawdziwy chrzest nowych kolonistów.

kolonie i obozy letnie spotkanie z wilingami

Z Wikingami lepiej nie dyskutować

Perkusjonista Rodriguez zapoznał uczestników kolonii z różnego rodzajami instrumentów perkusyjnych: didgeridoo, kalimbą(deseczka z gwoździami), mokugyo (ryba z drewna) czy instrument wykonany z kaktusów Pustyni Atakama o nazwie Palo de Lluvia (jak wykonać instrument z kartonowego rulonu i ryżu) Jedną z zabaw z bębnami było powtarzanie przez kolejnych uczestników zabawy różnych sygnałów na bębnach (tak jak głuchy telefon) i porównywanie sygnału końcowego z orginałem.

Jak już wcześniej wspomniano odwiedzili ZaroślakIndianie Huu-ska luta. Opowiadali o historii Indian i ich zwyczajach, elementach stroju indiańskiego, można było postrzelać z łuku czy wiatrówki. Kulminacyjnym punktem spotkania były tańce indiańskie Powwow a dla chętnych nocleg w tipi (wszyscy byli chętni, jakoś się zmieścili).
Powwow to spotkania plemienne Indian z tańcami i śpiewem. Bardzo znaną kompozytorką pieśni indiańskich jest Indianka plemienia Kri Buffy Sainte-Marie. Jeden z jej najładniejszych utworów to “Darling don’t cry”.

obozy dla dzieci

Niektórzy uczestnicy obozów młodzieżowych od najmłodszych lat zapoznają swoje dzieci z urokami Zaroślaka. Zainteresowanie było obustronne.