Obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci letnie 2019

obozy młodzieżowe zaroślak

Prawdopodobnie najatrakcyjniejsze obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 17 lat
obozy młodzieżowe

Obozy młodzieżowe oraz kolonie dla dzieci  których się nie zapomina, tutaj chce się wracać każdego roku. Las, konie, basen, LARP-y, RPG, warsztaty tematyczne… Po prostu Zaroślak!

Obozy dla dzieci i młodzieży organizowane są już od 1991 roku jako pierwsze w Polsce. Jej nazwa pochodzi od pobliskiej wioski Zarośle.

Każdego roku w sezonie letnim otwieramy zaroślakowe podwoje, zapraszając dzieci do wypoczynku i uczestnictwa w letniej przygodzie wśród lasów, w miejscu o wysokich walorach środowiskowych oraz czystym powietrzu.

Obozy dla dzieci i młodzieży

Niewątpliwą atrakcją letnich koloni dla dzieci i obozów młodzieżowych jest spanie w namiotach z podpinką. W każdym namiocie przebywa 6-7 dziewczynek lub chłopców pod opieką wykwalifikowanego opiekna ciocią lub wujkiem.
Od samego początku przyjęło się, że nasi opiekunowie to ciocie i wujkowie. Są to studenci, a więc ludzie młodzi (nierzadko byli nasi obozowicze) z różnymi zainteresowaniami i pasjami.

Jesteśmy dumni z naszej kadry, której 90 % to nasi byli uczestnicy. Dopingują nas, podrzucają pomysły, tworzą z nami program obozów.

Zaroślak to miejsce wypoczynku pośród lasów i łąk z dala od cywilizacji (bez telewizji i komputerów). Bory Tucholskie są idealnym miejscem na obozy z racji wysokich walorów środowiskowych i czystego powietrza. Teren obozu to rodzaj rozległej zagrody: oprócz namiotów jest domek drewniany, dom-kuchnia, duża stodoła czyli świetlica, okrąglak – jeszcze większa świetlica, wiaty ze stołami i ławami, altanki, basen, urządzenia drewniane do zabaw, scena do występów, letnie stajnie, zagrody dla koni, domki dla zwierząt. Zagroda wyposażona jest w sanitariaty, umywalki i prysznice z ciepłą wodą, a także w kuchnię, która na miejscu gotuje smacznie i zdrowo urozmaicone posiłki.Nasi podopieczni obcują ze zwierzętami. Od samego początku znajdują tu się kozy, owce i króliki,  a w 1995 roku doszły jeszcze konie. Większość wraca tutaj jak do siebie przez kilka lat z rzędu. Wszystko znajome, przyjazne, uśmiechnięci ludzie, dobrze znane zwierzęta. Towarzystwo koni przez cały dzień oraz jazda pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Dla chętnych są półgodzinne lekcje jazdy konnej a dla czujących się pewnie w siodle godzinna przejażdżka po okolicznych bezdrożach – również pod nadzorem opiekuna.

Spotkania z Indianami, Wikingami czy różnego rodzaje warsztaty tematyczne to obowiązkowe atrakcje bez których nie byłoby obozów dla dzieci i młodzieży. Rozległy teren na którym znajdują się obozy młodzieżowe pozwala na organizowanie różnego rodzaju gier terenowych jak LARP-y czy RPG. Większość imprez z ostatnich lat obejrzeć można na filmach w zakładce“GALERIA FILMÓW” LARP-y są chyba najbardziej oczekiwaną atrakcją. LARP-y w Zaroślaku osadzane są w świecie fantazji i rozgrywane są według opracowanego przez opiekunów scenariusza. Znając wcześniej temat inscenizacji stali uczestnicy “Zaroślaka” przywożą ze sobą odpowiednie stroje a dla nowicjuszy opiekunowie znajdą coś odpowiedniego na miejscu. Rodzinna atmosfera, obcowanie z przyrodą oraz bardzo bogaty program obozów sprawiają, że chce się tutaj wracać każdego roku, a byli uczestnicy obozów przyjeżdżają po latach jako praktykanci, a później opiekunowie.

“Szanowni Rodzice!
Myślicie, że to szalone lata ’90? Ogniska, gitary, wspólne śpiewanie nieśmiertelnych piosenek i noszenie wianków na łonie natury przeminęło wraz z końcówką poprzedniego wieku? Nic bardziej mylnego! Może czasy uległy zmianie lecz klimat naszego jedynego w swym rodzaju obozu pozostał do dziś! Pielęgnujemy i przekazujemy młodemu pokoleniu wartości, w których sami zostaliśmy wychowani.” Wpis Cioci na facebookowej stronie Zaroślaka 

Zaproszenie do zaroślaka

Wszystkich, którzy nie słyszeli o obozach dla młodzieży czy koloniach dla dzieci w Zaroślaku albo słyszeli ale nie są pewni czy warto tu przyjechać zapraszamy na stronę Galeria Filmów. W Galerii Zdjęć są zdjęcia dostępne tylko dla uczestników obozów (potrzebne jest hasło).

rekomendacje

Rekomendacje zaczerpnięto z Zaroślakowego Facebooka

Zaroślak! Cudowne wspomnienia z wakacji 2000, 2001 i 2002, a teraz marzę żeby stać się dzieckiem choć na jeden turnus   Zamiast tego namawiam naszą 8latkę by rozpoczęła z Wami swoją przygodę w te wakacje i już jej zazdroszczę Uwielbiałam to miejsce, aż się łezka w oku kręci… Serio  Polecam każdemu dziecku i każdemu rodzicowi, niech się nie wahają, niezapomniany, magiczny, beztroski czas! 
Kocham kocham kocham kocham , nic innego nie można o tej cudownej dziczy powiedzieć  .. i o cudownej Kadrze
Radość z zabawy……Zawiązywanie nowych przyjazni na całe życie……zdobywanie nowych umiejętności….uciecha za każdym rogiem…. Czekanie na wakacje by znów tam powrócić………  a potem smutek z powrotu do domu ……. Zaroślak……wspomnienia pozostające na całe życie…….
Najlepsze wakacje. Mądry rodzic wybiera Zaroślak dla swych dzieci. A dzieci wracają stamtąd lepsze i szczęśliwsze.