OBOZY MŁODZIEŻOWE

Obozy młodzieżowe

Obozy młodzieżowe „Zaroślak” dla młodzieży w różnym wieku prowadzone są razem z koloniami. Jest to rozległy teren rekreacyjny z basenem kąpielowym, altankami, drewnianymi urządzeniami do zabaw,boiskiem do piłki nożnej, sceną do występów, okrąglakiem krytym gontem pełniącym rolę świetlicy, zagrodami z końmi, kucykami, owcami, kozami i królikami.

obozy młodzieżowe - stodoła

Spotkania z Indianami, Wikingami czy różnego rodzaje warsztaty tematyczne to obowiązkowe atrakcje każdych kolonii i obozów.Rozległy teren na którym znajdują się obozy młodzieżowe pozwala na organizowanie różnego rodzaju gier terenowych jak LARP-y czy RPG. Większość imprez z ostatnich lat obejrzeć można na filmach w zakładce„KOLONIE I OBOZY LETNIE”
LARP-y są chyba najbardziej oczekiwaną atrakcją. LARP-y w Zaroślaku osadzane są w świecie fantazji i rozgrywane są według opracowanego przez opiekunów scenariusza. Znając wcześniej temat inscenizacji stali uczestnicy „Zaroślaka” przywożą ze sobą odpowiednie stroje a dla nowicjuszy Opiekunowie znajdą coś odpowiedniego.
Rodzinna atmosfera, obcowanie z przyrodą oraz bardzo bogaty program kolonii sprawiają, że chce się tutaj wracać każdego roku, a byli uczestnicy obozów przyjeżdżają po latach jako praktykanci, a później opiekunowie.

Obozy młodzieżowe Zaroślak

Zaroślak to miejsce wypoczynku pośród lasów i łąk z dala od cywilizacji (bez telewizji i komputerów).Bory Tucholskie są idealnym miejscem na kolonie z racji wysokich walorów środowiskowych i czystego powietrza.
W „Zaroślaku” jest pięć koni na których można uczyć się jazdy konnej pod nadzorem opiekuna zajmującego się końmi. Są to półgodzinne lekcje dla chętnych a dla czujących się pewnie w siodle godzinna przejażdżka po okolicznych bezdrożach – również pod nadzorem opiekuna.
Obozy nie spełniłyby oczekiwań młodzieży gdyby nie spali w namiotach. W każdym dziesięcioosobowym wojskowym namiocie zakwaterowanych jest sześcioro-siedmioro obozowiczów wraz z wykwalifikowanym opiekunem, zwanym wujkiem bądź ciocią.

Obozy młodzieżowe w Zaroślaku to również miejsce integracji dzieci sprawnych i mniej sprawnych(np. z częściowym porażeniem kończyn, znerwicowanych, alergicznych, astmatycznych czy z porażeniem mózgowym).

obozy młodzieżowe pod namiotami