Obozy młodzieżowe

Obozy młodzieżowe w Borach Tucholskich

Obozy młodzieżowe dla dzieci w różnym wieku „Zaroślak” znajdują się w sercu Borów Tucholskich. Teren obozu to siedlisko pamiętające jeszcze II wojnę światową. Z tego okresu pozostała tylko stodoła, chata jest odbudowana a kuchnię zbudowano w czasie kiedy kolonie dla dzieci powstały.

obozy młodzieżowe - stodoła

Równocześnie z obozami prowadzone są kolonie. W tym turnusie dodatkową atrakcją mają być 3 dni pobytu w szkole przetrwania poza terenem obozu. Zgodnie z terminami turnusów
żeby to zrealizować ostatni z czterech turnusów będzie turnusem młodzieżowym. Początek turnusu planuje się rozpocząć trzy dni przed zakończeniem trzeciego turnusu.
Kolonie i obozy „Zaroślak” to również gwarancja bezpieczeństwa podopiecznych – jeden opiekun zajmuje się siedmiorgiem podopiecznych i śpi razem z nimi w namiocie.

obozy młodzieżowe pod namiotami

Obozy młodzieżowe Zaroslak to różnego rodzaju zabawy, warsztaty ( poznawanie instrumentów perkusyjnych, lepienie z gliny na kole garncarskim, warsztaty teatralne ), gry planszowe, gry zręcznościowe. Rozległy teren na którym znajdują się obozy młodzieżowe pozwala na organizowanie różnego rodzaju gier terenowych jak LARP-y czy RPG.