obozy letnie

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=_YCc9h0p2tg[/embedyt]

Obozy letnie dla dzieci i młodzieży

Obozy letnie i kolonie organizowane są na terenie przedwojennej zagrody oraz na rozległym terenie do rekreacji i zabaw.Zagroda składa się z chaty, stodoły, kuchni, łazienek i wiaty. Zabudowania otoczone są płotem i ustawione wokół wewnętrznego podwórza.

Obozy letnie to również teren rekreacyjny z basenem kąpielowym, altankami, drewnianymi urządzeniami do zabaw,boiskiem, sceną do występów, okrąglakiem krytym gontem pełniącym rolę świetlicy, zagrodami z końmi, kucykami, owcami, kozami i królikami.

obozy letnie ze zwierzętami

Każdego roku wypoczywają tutaj młodzież i dzieci pośród lasów i łąk z dala od cywilizacji (bez telewizji i komputerów).
Bory Tucholskie są idealnym miejscem na kolonie z racji wysokich walorów środowiskowych i czystego powietrza.
Obozy nie spełniłyby oczekiwań młodzieży gdyby nie spały w namiotach. W każdym dziesięcioosobowym wojskowym namiocie zakwaterowanych jest sześcioro-siedmioro obozowiczów wraz z wykwalifikowanym opiekunem, zwanym wujkiem bądź ciocią.
Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe w Zaroślaku to również miejsce integracji dzieci sprawnych i mniej sprawnych(np. z częściowym porażeniem kończyn, znerwicowanych, alergicznych, astmatycznych czy z porażeniem mózgowym).
Spotkania z Indianami, Wikingami, RPG, LARP czy różnego rodzaje warsztatów to obowiązkowe atrakcje każdych kolonii i obozów.

obozy letnie z Wikingami

Rodzinna atmosfera, obcowanie z przyrodą oraz bardzo bogaty program kolonii sprawiają, że chce się tutaj wracać każdego roku, a byli koloniści przyjeżdżają po latach jako praktykanci, a później opiekunowie.

sprawnościowe obozy letnie