KOLONIE I OBOZY LETNIE

Letnie kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe

Nasze archiwum „Letnie kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe” zgromadziło już sporo klipów video dokumentujących atrakcje organizowane w „Zaroślaku”

Prezentujemy filmy z kolonii 2017 roku. Wspomnienie z Magicznych Wakacji II

W filmie zawarto cytaty z piosenki „O Zaroślaku”. Autorem tekstu jest obozowicz Zbyszek Pęśko a korektę zrobiła Adriana Kretkowska (słowa o braku prądu w Zaroślaku to tylko licencja poetycka)

Wspomnienie z Magicznych Wakacji I

W tym filmierównież zawarto cytaty z piosenki „O Zaroślaku” (słowa o braku prądu w Zaroślaku to tylko licencja poetycka)

Występ teatru ognia SYNERGY ART


W 2017 roku odwiedzili nas również Indianie Catawba. Film przedstawia indiańskie zabawy

Zainteresowani mogą pobrać zdjęcia z filmu na komputer i ewentualnie wydrukować.

Kliknij tutaj: Dostęp do katalogu zdjęć

Zaroślak 2016 – przygoda z warsztatem teatralnym oraz ulubiony taniec turnusów – „Follow The Leader”

 
 
Kolejne wspomnienia z kolonii letnich 2016 – nauka tańców średniowiecznych i pokaz walki Wikingów.

 
 
Kolonie i obozy letnie 2016 – Zespół country Catawba.

 
 
Belgijka była najbardziej ulubionym tańcem w Zaroślaku 2016

 
 

WARSZTATY FLAMENCO W EKOLOGICZNEJ WIOSCE DZIECIĘCEJ „ZAROŚLAK” 24- 25. 07.2016. FLAMENCO LA PALOMA. Video opublikowane na youtube przez PEŃA FLAMENCA LA PALOMA

Letnie kolonie dla dzieci w Zaroślaku w 2015 roku zgodnie z programem obfitowały w różnego rodzaju zajęcia, warsztaty i atrakcje. Na każdym turnusie grano w gry planszowe, LARP-y (gry terenowe), chętni jeździli konno z instruktorami, brali udział w warsztatach ceramicznych (wyroby z gliny były wypalane i zabierane na pamiątkę). Niewątpliwą atrakcją były zajęcia i zabawy z Indianianami Huu-ska luta.


W 2015 roku Kolonie i obozy letnie Zaroślak obchodziły 25-lecie. Z tej okazji wiaty udekorowano kolorowymi lampionami a na każdy turnus zamówiono 3 ogromne torty. W drugim turnusie jedną z atrakcji byli Wikingowie. Zaprezentowali oni historyczne gry planszowe z wielu stron świata oraz różne rodzaje konkurencji sprawnościowych. Na zakończenie dnia zaprezentowali sposoby walk wikingów w czasie ich wypraw. Niezapowiedzianą atrakcją było też oberwanie chmury nad Zaroślakiem.Był to prawdziwy chrzest nowych kolonistów.

kolonie i obozy letnie spotkanie z wilingami

Z Wikingami lepiej nie dyskutować

Perkusjonista Rodriguez zapoznał uczestników kolonii z różnego rodzajami instrumentów perkusyjnych: didgeridoo, kalimbą(deseczka z gwoździami), mokugyo (ryba z drewna) czy instrument wykonany z kaktusów Pustyni Atakama o nazwie Palo de Lluvia (jak wykonać instrument z kartonowego rulonu i ryżu) Jedną z zabaw z bębnami było powtarzanie przez kolejnych uczestników zabawy różnych sygnałów na bębnach (tak jak głuchy telefon) i porównywanie sygnału końcowego z orginałem.

Jak już wcześniej wspomniano obozy młodzieżowe odwiedzili Indianie Huu-ska luta. Opowiadali o historii Indian i ich zwyczajach, elementach stroju indiańskiego, można było postrzelać z łuku czy wiatrówki. Kulminacyjnym punktem spotkania były tańce indiańskie Powwow a dla chętnych nocleg w tipi (wszyscy byli chętni, jakoś się zmieścili).
Powwow to spotkania plemienne Indian z tańcami i śpiewem. Bardzo znaną kompozytorką pieśni indiańskich jest Indianka plemienia Kri Buffy Sainte-Marie. Jeden z jej najładniejszych utworów to „Darling don’t cry”.

letnie kolonie dla dzieci

Niektórzy uczestnicy obozów młodzieżowych od najmłodszych lat zapoznają swoje dzieci z urokami Zaroślaka. Zainteresowanie było obustronne.